يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گروه میکروبشناسی

تالیف فصل ١٣ کتاب Nano and microscale drug delivery systems

 

  

به نام خدا

معاونت پژوهشی دانشکده پزشکی اعلام کرد؛ فصل 13 کتاب  Nano and microscale drug delivery systems"" با عنوان "نانوامولسیون ها: سیستم انتقال جدید مواد ضد میکروبی" توسط دکتر مژده حاکمی والا عضو هیئت علمی گروه میکروب شناسی دانشکده پزشکی شهید بهشتی و به اتفاق همکاران متخصص در زمینه ساخت نانوامولسیون از مرکز گیاهان دارویی دانشگاه شهید بهشتی تالیف شده است.

در این فصل به کاربرد نانوامولسیون ها در انتقال ترکیبات ضد میکروبی، در فارماسوتیک، مکانیسم عملکرد آنها، نانوامولسیون ها با خاصیت ضد سرطانی، کاربرد نانوامولسیون ها در مواد غذایی بعنوان نگهدارنده های غذایی ، کاربرد آنها در مارکتینگ مواد غذایی و مواد آرایشی به تفصیل بحث شده است.

امروزه، هدف از درمان مدرن، طراحی سیستم های موثری است که قادر به انتقال دارو به سایت آسیب دیده باشند بدون اینکه صدمه ای به بافتهای سالم وارد نماید. در این راستا علم مهندسی مواد امکان ساخت مواد در سایز نانو و با مقیاس میکرو را بمنظور انتقال هرچه بهتر داروها به سایت هدف فراهم کرده است.

در این کتاب مجموعه ای از اطلاعات جدید در رابطه با پیشرفت های بدست آمده در این زمینه همراه با تلفیق اطلاعات سنتی گرد آوری شده است. همچنین به مزایا و معایب هر یک از روش ها پرداخته و لذا خواننده میتواند با مطالعه این کتاب برای ساخت دارویی با بهترین ساختار و بیشترین اثر تشویق شود.

بعلاوه موارد فوق، در این کتاب اطلاعاتی از نظر روشها، تکنیکها و دست آوردهای جدید در طراحی دارو ها با سیستم های انتقالی نانو و با مقیاس میکرو که می توانند موجب پیشرفت ویا حتی تغییراتی در روشهای درمانی کلاسیک شوند، ارائه شده است.

لازم به ذکر است کتاب فوق توسط انتشارات Elsevierدر سال 2017 با ISBN: 978-0-323-52727-9به چاپ رسیده ، ادیتور کتاب Alexanderu Mihai Grumezescuعضو هیئت علمی دانشگاه پلی تکنیک دانشکده علوم مواد و شیمی کاربردی، بخارست رومانی است و فصول مختلف آن با همکاری نویسندگان دیگری از جمله کشورهای آمریکا، کانادا، هند، ایران و برزیل و ... تالیف شده است.


٠٨:٣٩ - دوشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٤٥٥٦٨    /    تعداد نمایش : ٩٦٥خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.